A 11.15., szerdán a beiskolázást segítve nyílt napot tartottunk a Bolyaiban, ahol az idelátogató diákok és szüleik nyerhettek betekintést az iskolába. Én az M1-es műhelyben segítettem a diákoknak a forrasztási feladatokban. Reggel 8-kor megérkeztünk a műhelybe, ahol felvettük a munkavédelmi köpenyt, majd előkészítettük a terepet a feladatok elvégzéséhez, és kiosztottuk a hozzá szükséges anyagot. Ezen az állomáson két dolgot lehetett építeni, egy elem feszültség jelzőt és egy ellenállás-tetraédert. A gyerekek sok örömmel jöttek be és a forrasztani tudók és nem tudók egyaránt élvezték a feladatokat. Bemelegítés gyanánt a nyolcadikos diákok először egy kondenzátort forrasztottak be az elem feszültség jelzőbe. Majd egytől-egyik megpróbálkoztak egy nehezebb feladattal, a tetraéder megépítésével, ugyanis itt kellet egynél több lábat is összeforrasztani a levegőben, és néha az ellenálláslábak önálló akarattal rendelkeztek. De ezeket az akadályokat mindenki sikeresen vette és így két a Bolyaiban készült produktummal is távozhattak tőlünk.

